Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiuolaikinis gyvenimo tempas vargina daugiau nei du trečdalius Lietuvos gyventojų

gyvenimo tempas

Nuolatinis skubėjimas, darbe patiriamas stresas ir judėjimo trūkumas jau seniai tapo šiuolaikinio gyvenimo palydovais. Dauguma apklaustų Lietuvos gyventojų teigia, kad intensyvus gyvenimo tempas juos vargina ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Psichologinį nuovargį jaučia 70,8 proc. apklaustųjų, fizinį – 66,5 proc. Tokius rezultatus atskleidė natūralaus gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ užsakymu atlikta naujausia internetinė apklausa.

Šiek tiek mažiau nei trečdalis respondentų (29,5 proc.) teigia, kad šiuolaikinis gyvenimo tempas jų fiziškai nevargina. Penktadalis (20,2 proc.) apklaustųjų tvirtina, kad dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo jie nejaučia jokio psichologinio nuovargio.

Paprašyti įvardyti priežastis, sukeliančias fizinį ir psichologinį nuovargį kasdieniame gyvenime, dauguma apklausoje dalyvavusių respondentų dažniausiai minėjo įtemptą darbą bei mokslus (20,4 proc.). 19,2 proc. nurodė stresą, 10,7 proc. – laiko stoką, 10,1 proc. – susilpnėjusią sveikatą, 9,9 proc. – miego trūkumą, 7,1 proc. – nekokybišką maistą, 6,7 proc. – judėjimo trūkumą, 4,9 proc. kaltino žalingus įpročius – nesaikingą alkoholio vartojimą ir rūkymą. Dar 8,3 proc. apklaustųjų teigė, kad jų niekas nevargina.

Respondentų taip pat buvo paprašyta atsakyti į klausimą, kaip fizinis ir psichologinis nuovargis atsiliepia jų gyvenimui. Beveik penktadalis apklaustųjų (19,2 proc.) yra įsitikinę, kad šiuolaikinio gyvenimo tempo sukeliamas psichologinis ir fizinis nuovargis kenkia jų sveikatai ir organizmui, 11,5 proc. mano, kad nuovargis turi įtakos jų santykiams su žmonėmis, 10,9 proc. tiki, kad nuovargis blogina psichologinę savijautą.

Lietuvoje įsikūrusios „IDS Borjomi Europe“ rinkodaros vadovė Ieva Semerikovaitė pastebi, kad didelė dalis žmonių dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo vis dažniau susiduria su nepasitenkinimo, nuolatinio streso ir net organizmo išsekimo problemomis.

„Nepaisant nuolatinio skubėjimo ir kasdieninių rūpesčių, turime dažniau įsiklausyti į savo organizmą. Nuo jo nenuslėpsite šiuolaikinio gyvenimo tempo pasekmių. Tinkamas maitinimasis, sveikesnė gyvensena, aktyvūs hobiai, ramus poilsis ir bendravimas su artimaisiais – keletas būdų, padedančių sumažinti neigiamas šiuolaikinio gyvenimo tempo pasekmes ir atsipalaiduoti“, – įsitikinusi I. Semerikovaitė.

Apklausos dalyvių taip pat buvo klausiama, kokias būdais jie sumažina psichologinį ir fizinį nuovargį. Didžiausia dalis respondentų tai daro ramiai ilsėdamiesi (12,1 proc.), 11,9 proc. atsipalaiduoti padeda bendravimas su žmonėmis, 10,5 – mėgstamas hobis, 8,9 proc. – sportas, dar tokiam pat procentui apklaustųjų padeda meditacijos ir joga.

www.maniac.lt

 

Palangos.info 

(Visited 16 times, 1 visits today)