Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Palanga albume „Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra”

kurortai-knygaŠį rudenį Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ išleido fotografijų albumą „Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra“. Tiesa, kol kas – skaitmeniniu formatu: www.kurortuarchitektura.lt; vėliau planuojama jį išleisti ir popieriniu variantu. Albumo rengimą parėmė LR kultūros ministerija, UAB „Megrame langai“ ir Lietuvos architektų sąjunga.

Lietuvos architektūroje per kelis šimtmečius susiklostė savita šalies kurortų architektūros tradicija, turinti originalius bruožus, pastebimai besiskiriančius nuo kitų miestų architektūros. Albumu siekiama atskleisti, kad šalies kurortai gali pasigirti ne tik įstabia gamta, bet ir patrauklia šiuolaikine architektūra, lygia greta stojančia šalia dailių medinių vilų ar konceptualių sovietmečio pastatų.

Žymus fotomenininkas, ilgametis architektūros fiksuotojas Raimondas Urbakavičius įamžino 30 objektų, stovinčių Neringoje, Palangoje, Druskininkuose ir Birštone. Per 240 nuotraukų šalies kurortų architektūra regima kaip turinti savitą charakterį, neretai persipynusį su giliomis vietos tradicijomis. Šią turtingą, įdomią šalies architektūros dalį fotografijos kalba norima pristatyti plačiajai auditorijai: tiek Lietuvos, tiek kitų šalių gyventojams (sklaidai pasitelkiamas ir internetas).

Albumą sudarė Aida Štelbienė, redagavo Rita Malikėnienė, dizainą kūrė Kontis Šatūnas.

Palangos.info

Nuotrauka iš www.kurortuarchitektura.lt

123456