Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Palangos globos namai kviečia į 20-mečio jubiliejaus renginius

DSC 0045-2Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu.

Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys palangiškiai ketvirtadienį kviečiami dalyvauti 13 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose, o 14 val. visi laukiami Kurhauze vyksiančiame šventiniame renginyje. Jo metu bus įvertinti nusipelnę Globos namų darbuotojai, o pasimėgauti koncertu pakvies kurorto ugdymo įstaigų auklėtiniai.

Palangos globos namai miesto Valdybos potvarkiu buvo įsteigti 1994 m. gruodžio 1 d. Tuomet, pasak ilgalaikės šios įstaigos vadovės Irenos Biriukaitės, gyventojų požiūris į globos įstaigas buvo gana skeptiškas. „Tačiau laikui bėgant jis pasikeitė, nes Globos namuose apsigyvenę palangiškiai apie čia suteikiamas geras sąlygas ėmė pasakoti savo pažįstamiems, ir ilgainiui norinčiųjų pas mus apsigyventi ėmė daugėti. Tad 40 globotinių galinti priimti įstaiga jų stygiumi negali skųstis – pageidaujančių pas mus gyventi yra daugiau, nei turime vietų“, – sakė I. Biriukaitė.

Globos namuose gyvenančiais senjorais bei neįgalumą turinčiais palangiškiais rūpinasi apie 30 specialistų – slaugytojų, socialinių darbuotojų, jų padėjėjų ir kitų specialistų. Čia gyvenantys palangiškiai drauge švenčia gimtadienius, valstybines, kalendorines šventes, Globos namuose vyksta ir kultūriniai renginiai – pasirodymus rengia miesto meno kolektyvai, moksleiviai, vaikų darželių auklėtiniai. „Palangiškiai myli mūsų senukus“, – pripažino I. Biriukaitė.

Šiuo metu Palangos globos namuose vyksta rekonstrukcija, kuriai pasibaigus vietos gyventojai galės džiaugtis geresnėmis sąlygomis. „Rekonstruoto pastato erdvės bus išplėstos iškeltu trečiuoju aukštu, patalpose keičiamos komunikacijos, gerinama infrastruktūra, perkama nauja įranga, skirta neįgaliesiems“, – apie tai, kaip jau netrukus pasikeis Globos namų gyventojų sąlygos, kalbėjo I. Biriukaitė.

Jurgita Vanagė
Palangos miesto savivaldybės
mero patarėja

123456